Kolorowanki do wydruku (dla dzieci)

Świat dzieci jest zabawny i kolorowy- te dwa przymiotniki najtrafniej określają przestrzeń, w której żyją i rozwijają się nasze pociechy. Zabawa i nauka poprzez śmiech i barwy, to najlepsza droga do poznania siebie samego i tego, co wokoło. Nic zatem dziwnego i zaskakującego w tym, że dzieciaki uwielbiają, a wręcz kochają wszelkiego rodzaju kolorowanki bez względu na ich charakter i formę. Kredki, flamastry, ołówki w dłoń i do dzieła! I to jest to!

Maluchy, odkąd tylko nauczą się sprawnie posługiwać kredkami itp., stają się małymi-wielkimi artystami, którzy wiecznie coś tworzą- coś wspaniałego, a zarazem zastanawiającego.  Zaczyna się o „bazgrołów” i „kulfonów” aczkolwiek, z czasem wychodzą z nich całkiem przejrzyste obrazki, z których da się wyczytać jakąś historię. Sposobem na delikatne przyspieszenie tego procesu jest podkładanie dzieciom gotowych wzorów do pokolorowania, a więc malowanek. Najlepiej zaś, gdy obok niepomalowanego obrazka znajduje się jego miniaturka w wersji kolorowej, na której brzdąc może, a nawet powinien się wzorować. Książeczki do kolorowania są dostępne niemalże w każdym sklepie- nie trudno więc je zdobyć. Poza tym, szablony do malowania możemy ściągnąć także z Internetu i wydrukować w oka mgnieniu. Fajnym rozwiązaniem może okazać się także samodzielne zrobienie szablonu w programie, tj. Point czy PowerPoint przez rodzica lub dzieciaka i wydrukowanie go.

Kartka papieru i ołówek, to wabik na każde dziecko. Ten duet jest w stanie sprawić, że maluch będzie miał zajęcie co najmniej na godzinę i nie powie: „mamo, tato- nudzi mi się!”. Poza tym, rysowanie i malowanie, to fantastyczny sposób wspólnego spędzania czasu z dziećmi. Tata z kredkami, mama z farbkami- to dla malucha nie lada atrakcja i zapowiedź fantastycznej zabawy. Warto skorzystać z takiej opcji zwłaszcza wtedy, gdy planujemy wysyłanie świątecznych/noworocznych kartek. Wydrukowany szablon z charakterystycznymi dla danego czasu motywami wzbogacony o śmieszny wierszyk (zabawne rymowanki w Internecie)- przygotowany przez rodziców, udekorowany przez dzieci z ich drobną pomocą, a następnie wysłany do babci, cioci czy wujka stanie się prawdziwą perełką w kolekcji adresata.

Jeśli tylko mamy taką szansę, to pokolorujmy świat dzieci i swój własny przy okazji zwłaszcza, gdy za oknem dominuje  jesienna szarość lub zimowa biel!