Oficjalne życzenia noworoczne

Nowych Rok, to czas wielkich zmian, wielkich planów i nadziei związanych z ich realizacją dlatego też, tak ważne jest by dobrze wejść w ten nadchodzący Nowy Rok, by uporządkować sprawy z roku zeszłego i mieć czyste konto na dobry start. Życzymy tego samym sobie, ale pragniemy tego także dla innych. Wyrażamy to poprzez słowa i gesty na co dzień, bezpośrednio w kontakcie z drugą osobą aczkolwiek, nie zawsze jest to możliwe. Takie ważne wydarzenia, jak Sylwester i Nowy Rok wymagają szczególnej oprawy. Pamięć o naszych bliskich czy nawet współpracownikach albo klientach jest bardzo ważna, a wysłanie, tudzież wręczenie kartki z kilkoma ciepłymi słowami na ten mroźny, zimowy czas zda egzamin na szóstkę z koroną!

W relacjach z rodziną i przyjaciółmi możemy pozwolić sobie na swobodę i, tzw. luz aczkolwiek, czasami warto zachować odrobinę powagi, np. składając życzenia noworoczne, ponieważ w ten sposób podbijamy niezwykłość owej chwili, niejako czynimy z niej sacrum, a więc coś szalenie ważnego, świętego. Z kolei, w ten sposób wyrażamy szacunek do drugiego człowieka, a szacunek, to podstawa wszystkiego- każdej relacji międzyludzkiej, jakikolwiek miałaby ona charakter.

Oficjalne życzenia, składane osobiście- twarzą w twarz lub w sposób pośredni- telefonicznie, listownie, powinny być zawsze odpowiednio skomponowane i wyważone albowiem, słowa- mówione czy pisane, mają wielką moc i trzeba, aby ta moc została wykorzystana możliwie jak najlepiej. Zrezygnujmy jednak z obiegowych schematów, które nie dość, że pojawiają się przy niemal każdej okazji (urodziny, imieniny, ślub, święta, Nowy Rok itd.) z racji swojej uniwersalności, to jeszcze są wykorzystywane przez praktycznie co drugą osobę. To straszne! Nikt nie chce słuchać oklepanych składanego typu: „Wszystkiego najlepszego, zdrowia, szczęścia, pomyślności, spełnienia marzeń i wszystkiego, czego tylko chcesz!” Pragniemy słyszeć słów płynących prosto z serca, szczerych, ubranych w piękne słowa- piękne, a zarazem oryginalne mimo, iż użytkowane każdego dnia.

Przykłady kartek na Nowy Rok dostępne w sklepach czy w Internecie pokazują, jak bardzo banalne, nudne i przewidywalne potrafią być życzenia. Naprawdę trudno trafi na gotową kartkę, która miałaby to „coś” dlatego też, najlepiej wybierać kartki czyste i osobiście zadbać o wpisanie do nich cudownych życzeń.