Wzory zaproszeń na Sylwestra

Niewiele osób ma czas, a nawet i ochotę, aby w obliczu ważnego wydarzenia, jakim jest np. Sylwester, samemu zaprojektować i zrobić kartki noworoczne. Szkoda nam czasu, energii i nerwów, bo trzeba przyznać, że trzeba się sporo natrudzić żeby stworzyć takie małe arcydzieło. Niemniej jednak, są tacy, którym rękodzieło sprawia mnóstwo radości, jest źródłem satysfakcji, a w pewnym stopniu także samorealizacji, bo tylko naprawdę ambitne osoby są w stanie zdecydować się na własnoręcznie robione kartki z życzeniami zamiast kupować gotowe produkty. Poza tym, ambicją można zarażać, np. swoje dzieci, które z pewnością bardzo chętnie przyłączą się do zabawy. Drukowane malowanki pokolorowane przez nasze pociechy plus ciepłe słowa napisane naszymi rękoma, to duet doskonały, który rozgrzeje niejedno serce w zimny, grudniowy dzień. Oczywiście, tak na dobra sprawę, nie ma znaczenia czy jesteśmy autorami zaproszeń na zabawę sylwestrową, tudzież kartek z życzeniami noworocznymi, czy też nabywcami pięknych „gotowców”. W gruncie rzeczy bowiem, liczy się sam fakt wręczenia zaproszenia/kartki, a więc miły gest i towarzyszące temu emocje.

Kartki jednoczęściowe są najmniej popularne. Właściwie, sprawdzają się jedynie w formie pocztówek, które rozsyłamy tradycyjną drogą, a więc z pośrednictwem Poczty Polskiej. Bardzo rzadko, a właściwie nigdy nie zdarza się nam przekazywać tego typu kartki z ręki do ręki czego powodem jest najpewniej brak elementu zaskoczenia- adresat od razu widzi z czym ma do czynienia, nie sposób zatem go czymkolwiek zadziwić, przecież na tym nam zależy. Najefektowniejsze zaproszenia/kartki mają charakter składany- dwu lub trzyczęściowy. Korzystamy z nich bardzo chętnie i sami lubimy takie otrzymywać.

Ciekawą alternatywą dla kartek łamanych, o których była mowa powyżej, są oryginalne zwoje i rulony przewiązane ozdobnym sznurkiem, kolorową wstążką czy spięte spinką. Innym, równie interesującym rozwiązaniem, są tzw. „pudełeczka z niespodzianką”, a więc małe, niepozorne pudełeczka z kartonu, we wnętrzu których kryje się „wkładka” z treścią zaproszenia bądź życzeniami, a niejednokrotnie także małe „co nieco”- czekoladka albo cukierek.

Bez względu na formę kartki, najważniejsze są elementy, które wskazują na jej charakter. Z Sylwestrem i Nowym Rokiem kojarzą nam się kieliszki do szampana, balony, wstążki, fajerwerki, kalendarz, nuty i wiele innych motywów.